خانه / دانلود / پاورپوینت آلودگی خلیج فارس

پاورپوینت آلودگی خلیج فارس

پاورپوینت آلودگی خلیج فارس

پاورپوینت آلودگی خلیج فارس شامل ۲۱ اسلاید و قابل ویرایش می باشد

گوشه ای از مطلب

خلیج فارس دریای نیمه بسته ای است که با مساحتی برابر ۴۰ هزار کیلومتر مربع از یک طرف توسط تنگه هرمز به اقیانوس هند راه دارد و در منطقه گرمسیری و خشک واقع شده است و این وضعیت سایکولوژیکی و محیطی موجب شده که آبزیان موجود در این پیکره آبی به خاطر فشارهای زیاد دامنه تحمل شان نسبت به تغییرات محیطی کم باشد و با ورود آلاینده ها در اثر بروز آلودگی ها، به شدت آسیب پذیر باشند. خلیج فارس به دلیل شرایط اقلیمی ویژه حاکم بر آن بسیار شکننده و آسیب پذیر است و ورود کمترین آلاینده به داخل دریا اثرات مخربی بر روی سلامت آبزیان و موجودات آن دارد.

گسترش تدریجی آلودگی ها خلیج فارس آثار زیانباری نظیر مرگ و میر آبزیان را به همراه داشته است، طی سالیان اخیر مهاجرت آبزیان به خارج از منطقه، تغییرات در تنوع زیستی از جمله آثار ناشی از آلودگی خلیج فارس بوده است.

وجود آلایندهای شیمیایی و صنعتی باعث شده است تخم و لارو ماهی‌ها از بین بروند و مهمتر اینکه آلودگی های یاد شده  بر روی پلانگتونها (جانوران و گیاهان ذره ‌بینی) که در تغذیه ماهیها نقش بسزایی دارند نیز تاثیر بسیار نامطلوب گذاشته است.

در حال حاضر طبق آمارها میزان صید در خلیج فارس بسیار کاهش یافته است به گونه ای که ماهیانی تنی در خلیج فارس کاهش غیرقابل تصوری داشته اند.

به هر حال وضعیت خلیج فارس خطری نه تنها برای کشورهای منطقه بلکه برای جهان محسوب می شود

وجود ذخائر عظیم نفت و گاز در این منطقه موجب شده تا فعالیت های حفاری، استخراج و…گسترش یافته و  آلودگی های شدیدی را به محیط زیست دریایی تحمیل کند.

سالانه بیش از ۱۰ هزار شناور در این منطقه تردد دارند که بیش از ۷۵ درصد آن ها به حمل و نقل نفت و محصولات نفتی می پردازد متأسفانه به همین سبب هر ساله شاهد نشت بیش از ۱٫۵میلیون تن نفت به این پهنه آبی هستیم که این محل را به آلوده ترین محیط زیست دریایی تبدیل کرده است.

این فایل شامل:

معرفی خلیج فارس

اکوسیستم دریایی خلیج فارس در خطر است

مهمترین آلاینده ها

مواد نفتی

نفتکش های فرسوده

تصاویری از آلودگی نفت درخلیج فارس

فاضلاب ها

ساخت و سازهای دریای

مواد رادیو اکتیوی

مهمترین آثار و پیامدهای زیست محیطی آلودگی آب های خلیج فارس

  • مرگ مرجان ها

  • مرگ دولفین ها

  • از بین رفتن لاک پشت ها

حمله ژله ماهیها و عروسهای دریایی به ذخیره های غذایی خلیج فارس

خلاصه

۳۵۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب