خانه / دانلود / دانلود پلان اتوکدی مسجد عتیق شیراز

دانلود پلان اتوکدی مسجد عتیق شیراز

دانلود پلان اتوکدی مسجد عتیق شیراز

 

دانلود پلان اتوکدی مسجد عتیق شیراز

دانلود پلان اتوکدی مسجد عتیق شیراز شامل نقشه های کامل معماری مسجد عتیق شیراز بوده که به صورت کامل توسط تیم تحریریه سایت پروژه ها تنظیم شده است. این فایل قابلیت ویرایش نیز دارد و آماده ارائه می باشد.

 

دانلود پلان اتوکدی مسجد عتیق شیراز

 

مسجد عتیق از منظر مکان نگاری نقشی مرکزی و محوری در ساختار تاریخی- فرهنگی شهر شیراز دارد. موقعیت مسجد در قلب قلب شهر در حاشیه ی محله ی بازار مرغ و یا دقیق تر در فصل مشترک سه محله، اسحاق بیگ، لب آب و بازار مرغ از یکسو و پیوستگی آن با محور ارتباطی اصلی و بازار شهر که بین مهم ترین دروازه ی شهر، دروازه ی استخر یا دروازه ی اصفهان و مسجد جامع کشیده شده و در دوره های گوناگون تاریخی پیوسته نقش ستون فقرات اصلی شهر را داشته، اهمیت محوری مسجد عتیق را مطرح می سازند و بسیاری از عرصه های تاریخی شهر در ارتباط با مسجد تعریف می شوند.

در مغرب شبستان باریک شبستان بزرگ و وسیع الاحداث واقع است که طول آن ۴۵ متر و عرض آن ۳۵ متر است و سقف آن آهن کوبی شده و به وسیله ی دوازده ستون مرتفع بتن آرمه که با سنگ مرمر پوشیده شده است نگه داری می شود. ازاره تمام شبستان تا ارتفاع سه متر با سنگ تزئین یافته و منبر دوازده پله دارد که از چوب و مرمر ساخته شده است.

سقف ایوان های شمالی و جنوبی به وسیله ی دو عدد ستون سنگی مدور نگه داشته می شود ولی سقف ایوان های شرقی و غربی بوسیله ی چهار ستون سنگی (دو به دو) نگه داری می گردد . سر ستون ها به شکل مقرنس کاری حجاری شده است. بالای هر یک از این دو ستون جفتی قطعه سنگی را قرار داده اند که داخل آن را خالی کرده و با خطوط اسلیمی،گل و بته و نقش و نگار احداث کرده اند و این سنگ ها که به شکل محراب کوچکی در آمده، چهار عدد است بدین ترتیب در هر یک از چهار سمت آن سه طاق نمای سنگی بوجود آمده است.

دانلود پلان اتوکدی مسجد عتیق شیراز شامل:

  • پلان مسجد جامع عتیق شیراز

  • نمای جنوبی مسجد

  • نمای شرقی مسجد

  • نمای غربی مسجد

  • دو برش عرضی از مسجد

  • پلان خدایخانه مسجد

  • نمای شمالی خدایخانه

  • نمای شرقی خدایخانه

  • نقشه آسیب شناسی خدایخانه مسجد عتیق

۵۰۰۰تومان – خرید

درباره ی omid

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب