خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت ماهی رز بارب

دانلود پاورپوینت ماهی رز بارب

دانلود پاورپوینت ماهی رز بارب

دانلود پاورپوینت ماهی رز بارب شامل ۲۹ اسلاید قابل ویرایش می باشد.

گوشه ای از مطلب:

بارب ها یکی از زیر خانواده سیپرینیده و از گونه های زیبا و معروف ماهیان اب شیرین می باشند. در مناطق وسیعی از رودخانه ها در هند، سنگاپور، اندونزی، مالزی، سوماترا و … نسبت به گونه یافت می شوند. بارب ها زندگی گروهی را ترجیح می دهند و در گروه شاداب ترند. ابی که نسبتاً خنک و پر اکسیژن باشد را ترجیح می دهند. انواع بارب ها تخم گذارند و برخی گونه ها به راحتی تکثیر می شوند.

انواع بارب ها شامل تایگر بارب، گرین بارب، رزی بارب (Barbusconchonius)، شوبرتی بارب و بارب زرد از جمله باربهایی هستند که در ایران بخوبی قابل تکثیر و پرورش هستند. زندگی تمام باربها با همدیگر شباهت دارند. اگر به روش صحیح و در سطح بالا این ماهیها را پرورش دهید، از نظر اقتصادی پر سود می باشد. ماهیهای بارب بسیار مقاوم، سرسخت و پرتحرک هستند.

این ماهی معمولا ۳ تا ۵ سال عمر میکنند. بهتر است آنها را در گروههای ۶ تایی یا بیشتر نگهداری کرد تا از از رفتار آسیب به باله ماهیان دیگر توسط آنان ممانعت شود. بهتر است ماهیانی با باله های بلند و شنای آرام نظیر بتاها و گوپی ها و گورامی ها با رزی بارب نگهداری نشود. باربها بدلیل پرخور بودن باید اکسیژن زیادی در آکواریم آنها باشد. چنانچه با کمبود اکسیژن مواجه شوند، خیلی سریع تلف می شوند. سن بلوغ باربها شش ماهگی است. ماهیهای مولد بهتر است از ماهیهای جوان، با نشاط، سالم و از شاه ماهیها انتخاب شوند.

این فایل شامل:

مقدمه

خانواده باراب ها

طبقه بندی علمی

طرز تشخیص جنسیت

پرورش ماهی رز بارب

شرایط پرورش

تغذیه

تگثیر ماهی رز بارب

فراهم کردن مولدین

جداسازی جنس ها

آماده سازی مولدین

کیفیت آب

تانک تخم ریزی

بستر تخم ریزی

تخم ریزی

عملیات نهایی

نگه داری از لارو ها

تغذیه لارو ها

آکواریوم لارو ها

۶۵۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب